Adress

Tjuvahålsvägen 14
302 73 Halmstad

E-mail

info@sanktolofskapell.se

Länkar – tips och råd

Första hjälpen – axplock med adresser till hemsidor

Vi får ofta frågan om var man kan boka festlokal, boka solist eller kan vi rekommendera var man beställer blommor mm.
Vi favoriserar inte någons hemsidan, utan här kan ni plocka det som passar er smak. Har ni något ni vill rekommendera så kontakta oss via info@sanktolofskapell.se eller ring 035-308 07

Lycka till med all planering!

Festlokaler
Hotel Tylöhus – www.tylosand.se

SALT – www.restaurangsalt.se

Tylebäck – www.tyleback.se

Halmstad GolfArena – www.golfarenan.se

Heagård skafferi – www.heagardskafferi.se

Hotel Hovgård – www.hovgard.se

Svarta Örnshuset – www.svartaornshuset.se

Fjelldalens Slott – www.fjelldalensslott.se

Wapnö Slott – www.wapno.se

Hertz Minne – www.hertzminne.se

Event Xtra – www.eventxtra.se

Festlokal – i eget regi
Strandpensionet Test & Bar – www.strandpensionatet.se

Skedala Bygdegård – www.bygdegardarna.se

Snöstorpsbygdegård – www.bygdegardarna.se

Holms bygdegård – www.bygdegardarna.se

Söndrums Bygdegård – www.bygdegardarna.se

Immanuelkyrkan i Halmstad – www.immanuelkyrkan.org

Parken – www.parkenihalmstad.se

Rent a Tent – www.rentatent.se

Halmstad Partytält – www.halmstadpartytalt.se

First Camp Tylösand – www.firstcamp.se

Catering
Anna Kattis catering & delikatesser – www.norre-catering.se
Ballongmakarna – 
www.ballongmakarna.se

Mobilakocken – Charlotte Svensson – www.mobilakocken.se

Tableline – www.tableline.se

Kläder, Smycken och Hår

Vera Brud & Fest – www.verabrudochfest.se

Hanna Morris – www.hannamorris.nu

Dreamwear – www.dwljungby.se

Smycka – www.smycka.se

Balunz – www.balunz.se

NM Styles – www.nmstyles.se

Salong Frizé – www.frize.se

Barnpassning
Babysits är en förmedling till pålitliga barnvakter på den plats ni behöver den hjälpen. Via deras hemsida eller app bokar ni snabbt och lätt barnvakt.

Babysits – www.babysits.se

Blommor
Grottans Blommor – www.grottansblommor.se

Handplockat blommor & små ting – www.handplockathalmstad.se

Fröken Wiolas blomsterverkstad – www.frokenwiolahalmstad.se

Fritz Blommor – www.fritzblommor.se

Fotografer
Lena Britt Fredrickson – www.lenabrittphotography.com

Filmochkonsthuset – www.filmochkonsthuset.se

Studio Strandh – www.studiostrandh.se

Magnus Persson – www.fotografmagnus.com

Beatrice Bolmgren – www.beatricebolmgren.se

Studiomix – www.studiomix.se

Leanderfotograf – www.leanderfotograf.se

Ylva Wikland – www.ylvaw.com

Katrin Svensson – www.fotografkatrin.se

Emma Fagerholm 070-938 86 58

Musik
Karl Gustav Zetterlund – karlzettmusic@gmail.com – https://www.youtube.com/watch?v=G_zW9y_W1DI

Johanna Persson – www.johannapersson.com

Smak produktion – Musik till festen – www.smak.nu

Tylösands Sound AB – www.tylosound.com

Trio salong – stråkar och piano – www.triosalong.se

Mia Abrahamsson – Solist – miamusik@hotmail.com

Emmi Christensson – Solist – www.emmichristensson.com

 

Rebecka Samdell – www.songerskarebecka.samdell.se

Malin Ekstrand – www.malinekstrand.com

Olle Joelsson – Violin – Tel: 0733-72 26 59

Karin Berg – Cello – 070-769 15 80

Alice Rydén  070-552 27 48 – sigge.ryden@gmail.com

Transport
Limousineservice – www.limmo.se

Sennans Buss – www.sennansbuss.se

Cahom – Häst & Vagn – www.cahom.se

Kontakta oss

E-mail

info@sanktolofskapell.se

E-mail

info@sanktolofskapell.se

Adress

Tjuvahålsvägen 14
302 73 Halmstad

Skicka en förfrågan

Här kan du skicka en bokningsförfrågan.

Vi återkommer snarast via e-post eller telefon

Observera att detta endast är en förfrågan, inte en bokning.